Zarabianie na ryzyku

włącz . Opublikowano w Bank

Ten rynek u nas dopiero raczkuje. Fundusz hedgingowy może funkcjonować jako specjalistyczny fundusz inwestycyjny. To uregulowanie powoduje, że zarządzający nimi nie posiadają takiej swobody prowadzenia inwestycji, jak ich koledzy za granicą.

Bańka na obligacjach

włącz . Opublikowano w Bank

Jeszcze świat finansów nie pozbierał się po pęknięciu bańki na rynku kredytów hipotecznych, a rośnie kolejna. Aktywni inwestorzy poprzez spekulacje chwytają każdą sposobność do zarobienia, a takich jest zawsze wiele.

Szansa na zysk

włącz . Opublikowano w Bank

Zarabiać można niemal na wszystkim. Także na spekulacjach na cenach towarów lub kursach instrumentów pochodnych na nie. A choć gra na giełdzie towarowej jest ryzykowna, to ryzyko można ograniczyć.

Świat bogactwa

włącz . Opublikowano w Bank

Stu najbogatszych Polaków posiada majątek o łącznej wartości ponad 57 mld zł. Choć to ponaddwukrotnie mniej niż ma Bill Gates, powinno to stanowić wyzwnie i inspirację „do ataku” dla krajowych instytucji finansowych oferujących usługi private banking.

Złoto dla zuchwałych

włącz . Opublikowano w Bank

Złoto osiąga rekordowe ceny. Ale czy warto inwestować w ten kruszec? Eksperci nie mają jednoznacznej odpowiedzi. A ono kusi, szczególnie w czasach kryzysu.

Jak trwoga to do złota

włącz . Opublikowano w Bank

Żółty kruszec - jak zawsze, gdy światowe finanse dotyka kryzys - wraca do łask inwestorów. Ale w innych czasach wart jest uwagi, choćby dla wzorcowej dywersyfikacji portfela.

Doradcy specjalnej troski

włącz . Opublikowano w Bank

Skandal finansowy, który dotyczył umów zabezpieczających wynik transakcji polskich eksporterów przed ryzykiem walutowym uświadomił nam, jak wielkie znaczenie ma uczciwość i profesjonalizm w tak delikatnej materii, jaką są finanse.

Sektor ma się znakomicie

włącz . Opublikowano w Bank

Bankowość to jeden z najzdrowszych i najlepiej rozwijających się sektorów gospodarki naszego kraju. Powinni o tym pamiętać wszyscy, którzy na siłę chcą mu „pomagać”.

Private banking po polsku

włącz . Opublikowano w Bank

Banki starają się pozyskać i zatrzymać najbogatszych klientów. Nic dziwnego – obracają oni miliardami. Oferta private bankingu jest coraz bogatsza.

Powtórka z euroobligacji

włącz . Opublikowano w Bank

Zagraniczne emisje obligacji nie podlegają nadzorowi Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Uproszczone procedury dopuszczania na giełdę, obowiązujące na najbardziej znaczących rynkach, jak Londyn lub Luksemburg, stanowią dodatkową zachętę dla przedsiębiorstw i ich organizatorów.